Du är här:

ABF Vux Odinsskolan/Stampen

Odinsgatan 17, 411 03 Göteborg (Odinsskolan)
Stampen, Norra Ågatan 10B, 416 64 Göteborg (ingång Garverigatan)

Karta till Odinsskolan
Karta till Stampen

Spårvagn 1, 3, 6 och 8. Hållplats Ullevi Norra alt Stampen. Gångavstånd från Centralstationen.

Här erbjuder vi ett brett utbud av kärn- och karaktärsämnen på grundläggande nivå och gymnasienivå. Vi har också utbildning i svenska för invandrare (sfi) samt yrkesutbildningar. Vissa av Odinsskolans kurser är förlagda på Norra Ågatan, i närheten av hållplatsen Svingeln.

Telefon: 031-333 20 60
Telefontider: Måndag–fredag: 8.30–11.30
E-post: abf.vux@abf.se

Utbildningsledare YH

Plocica, Joanna
Utbildningsledare YH Studiehandledare på modersmål
joanna.plocica@abf.se

Lärare

Ahlqvist, Elisabeth
Lärare Sfi
elisabeth.ahlqvist@abf.se
Ahmed, Nihad
Lärare Matematik
nihad.ahmed@abf.se
Al-Rubaye, Sura
Lärare Sfi och Modersmålslärare
sura.al-rubaye@abf.se
Aliti, Albert
Lärare Svenska och Svenska som andraspråk
albert.aliti@abf.se
Alestig, Jan
Lärare Handel
jan.alestig@abf.se
Andersson, Willy
Lärare Sfi
willy.andersson@abf.se
Barck, Michaela
Lärare Svenska, Svenska som andraspråk samt Kommunikation
michaela.barck@abf.se
Bergqvist, Monica
Lärare Hotell- och evenemangsvärd, Lärling
monica.bergqvist@abf.se
Bilek Göransson, Anna
Samordnare Provux samt Lärare Engelska
anna.bilek-goransson@abf.se
Blomgren, Margareta
Lärare Naturkunskap och Biologi
margareta.blomgren@abf.se
Bra, Henda
Lärare Matematik
henda.bra@abf.se
Brodén, Anna-Karin
Lärare Svenska som andraspråk grund
anna-karin.broden@abf.se
Brundin-Larsson, Sara
Lärare Sfi
sara.brundin.larsson@abf.se
Brändström, Åse
Lärare Engelska Gy och Grund
ase.brandstrom@abf.se
Christensen, Hanna
Samordnare ProVux
hanna.christensen@abf.se
David, Zorica
Lärare Matematik
zorica.david@abf.se
Edström, Bengt
Lärare Psykologi och Samhällskunskap
bengt.edstrom@abf.se
Engqvist, Björn
Lärare Engelska och Historia
bjorn.engqvist@abf.se
Eriksson, Peter
Lärare Svenska som andraspråk Provux
peter.eriksson@abf.se
Grusmark, Linda
Lärare Gruv
linda.grusmark@abf.se
Hassan, Abdullahi
Studiehandledare på modersmål
abdullahi.hassan@abf.se
Harris, Kevin
Lärare Engelska
kevin.harris@abf.se
Hartigan Jansson, Eilish
Lärare Hotell
eilish.hartiganjanson@abf.se
Haxha, Fatime
Lärare Sfi
fatime.haxha@abf.se
Hedén, Calle
Lärare Svenska och Svenska som andraspråk
carl.heden@abf.se
Hellström, Karin
Lärare Kurspaket Vård och omsorg
karin.hellstrom@abf.se
Hermansson, Urban
Lärare Dataämnen och Matematik samt Svesam
urban.hermansson@abf.se
Hohenthal, Sinikka
Lärare Engelska
sinikka.hohenthal@abf.se
Holmstrand, Gunbritt
Lärare Lärling Handel
gunbritt.holmstrand@abf.se
Högman, Ann-Kristine
Lärare Sfi
ann-kristin.hogman@abf.se
Jóhannsson, Andri Geir
Lärare Engelska
andri.johannsson@abf.se
Johansson, Kathrin
Lärare Svenska som andraspråk
kathrin.johansson@abf.se
Johansson, Tomas
Lärare Lärling
tomas.g.johansson@abf.se
Kitanoska, Karolina
Lärare Svenska som andraspråk
karolina.kitanoska@abf.se
Kozma, Jenny
Lärare Svenska som andraspråk
jenny.kozma@abf.se
Laiho Mattsson, Anneli
Lärare Svenska som andraspråk grund
anneli.laihomattsson@abf.se
Levin, Linnea
Lärare Svenska som andraspråk
linnea.levin@abf.se
Lindén, Carl
Lärare Hotell
carl.linden@abf.se
Ljubicic, Zaklina
Lärare Sfi
zaklina.ljubicic@abf.se
Margér, Eric
Lärare Svenska som andraspråk
eric.marger@abf.se
Medin, Elena
Lärare Handel
elena.medin@abf.se
Mohamud, Radiya
Studiehandledare på modersmål
radiya.mohamud@abf.se
Mörck, Charlotta
Lärare Sfi
charlotta.morck@abf.se
Nilhag, Theresia
Lärare Kurspaket Vård och omsorg
theresia.nilhag@abf.se
Nilsson, Malin
Lärare Sfi
malin.nilsson@abf.se
Nilsson, Helena
Lärare stödundervisning Svenska som andraspråk
helena.nilsson@abf.se
Olausson, Ulf
Lärare Sfi
ulf.olausson@abf.se
Ottenfelt, Mathias
Språkstöd
mathias.ottenfelt@abf.se
Plogman, Maria
Lärare Kurspaket Vård och omsorg
maria.plogman@abf.se
Schneider, Christina
Lärare Kurspaket Vård och omsorg
christina.schneider@abf.se
Sjöqvist, Cecilia
Lärare Sfi
cecilia.sjoqvist@abf.se
Sjövall, Ulrika
Lärare Kurspaket Vård och omsorg
ulrika.sjovall@abf.se
Ståhl, Lotta
Lärare Svesam och Engelska grund
lotta.stahl@abf.se
Svensby, Helen
Lärare Engelska grund
helen.svensby@abf.se
Svensson, Kristina
Lärare Sfi
kristina.svensson@abf.se
Sörquist, Patrick
Lärare Sfi
patrick.sorquist@abf.se
Tärnvind, Emma
Lärare Sfi
emma.tarnvind@abf.se
van Reisen, Antonius
Lärare Sfi
antonius.vanreisen@abf.se
Wiberg, Sara
Lärare Sfi
sara.wiberg@abf.se
Wickenberg, Ulla
Lärare Svenska som andraspråk, Kurspaket Barn och fritid samt Kurspaket Vård och omsorg
ulla.wickenberg@abf.se
Yousif, Nahla
Modersmålslärare
nahla.yousif@abf.se
Zajaczkowska, Ewa
Lärare Matematik
ewa.zajaczkowska@abf.se

Praktikcoacher

Karasin, Asli
Coach
asli.karasin@abf.se
Stefan Lagholm
Coach
stefan.lagholm@abf.se

Resursteam

Arega Nilsson, Susanne
Kurator
susanne.areganilsson@abf.se
Birgitta Meyer
Specialpedagog Gruv/Gy
birgitta.meyer@abf.se
Musli, Dzenita
Specialpedagog Sfi
dzenita.musli@abf.se
Wickenberg, Ulla
Specialpedagog Yrk
ulla.wickenberg@abf.se

Studieservice

Alpsoy, Maria
Studieledare
maria.alpsoy@abf.se
Bornesparr, Maud
Studieledare
maud.bornesparr@abf.se
Brosten, Sofia
Studieledare
sofia.brosten@abf.se
Fisekovic, Mirjana
Studieledare
mirjana.fisekovic@abf.se
Hobballah, Salwa
Studieledare
salwa.hobballah@abf.se
Logan, Jessica
Studieledare
jessica.m.logan@abf.se

IT/Fastighet

Nilsson, Göte
IT-support
gote.nilsson@abf.se
Polievka, Zuzana
IT-Ansvarig
zuzana.polievka@abf.se
Romell, Stig, Vaktmästare
Fastighetsskötare
stig.romell@abf.se