Du är här:

ABF Vux Ledning och central administration

Kontakta vår ledning och central administration via mejl eller telefon (växel) 031-333 20 60.

Ledning

Rydne, Marie
VD
marie.rydne@abf.se
Björck, Maria
Verksamhetschef Sfi
maria.bjorck@abf.se
Forsman, Mia
Personalchef
mia.forsman@abf.se
Hildström, Magnus
Tf Verksamhetschef Gy/Gruv
magnus.hildstrom@abf.se
Rydne, Marie
Verksamhetschef ABF Jobb
marie.rydne@abf.se
Nyberg, Sandra
Verksamhetschef Yrkesutbildningar
sandra.nyberg@abf.se
Svenberg, Margreth
Ekonomichef
margreth.svenberg@abf.se
Stevrell, Ulrika
Administrativ chef / Controller
ulrika.stevrell@abf.se
Wadling, Åsa
Verksamhetschef Jönköping
asa.wadling@abf.se

Uppdragsledare YH

Plocica, Joanna
Utbildningsledare YH Studiehandledare på modersmål
joanna.plocica@abf.se

Uppdragsledare

Andervik, Emelie
Uppdragsledare Sfi (Odinsskolan)
emelie.andervik@abf.se
Janelöv, Edvin
Tf Uppdragsledare Gy/Gruv (Odinsskolan)
edvin.janelov@abf.se
Pelttari, Marketta
Uppdragsledare Sfi (Odinsskolan)
marketta.pelttari@abf.se
Schubert, Sofia
Uppdragsledare Sfi (Angered)
sofia.schubert@abf.se

Övrig central administration

Fifić, Amela
Projektledare
amela.fific@abf.se
Harstad, Fredrik
Pedagogisk utvecklingsledare och Upphandlingsansvarig
fredrik.harstad@abf.se
Mešinović, Samra
Marknadskoordinator
samra.mesinovic@abf.se
Polievka, Zuzana
IT-ansvarig
zuzana.polievka@abf.se