Du är här:

ABF Vux Ledning och central administration

Kontakta vår ledning och central administration via mejl eller telefon (växel) 031-333 20 60.

Ledning

Rydne, Marie
VD
marie.rydne@abf.se
Alverfeldt, Monica
Verksamhetschef Jönköping
monica.alverfeldt@abf.se
Björck, Maria
Verksamhetschef Sfi/Gruv Göteborg
maria.bjorck@abf.se
Forsman, Mia
Personalchef
mia.forsman@abf.se
Hildström, Magnus
Verksamhetschef Gy/Yrk/Yh Göteborg
magnus.hildstrom@abf.se
Rydne, Marie
Tf Verksamhetschef ABF Jobb
marie.rydne@abf.se
Svenberg, Margreth
Ekonomichef
margreth.svenberg@abf.se

Uppdragsledare YH

Plocica, Joanna
Utbildningsledare YH Studiehandledare på modersmål
joanna.plocica@abf.se

Utbildningsledare

Janelöv, Edvin
Utbildnignsledare Gruv/Gy (Odinsskolan)
edvin.janelov@abf.se
Malm, Anders
Utbildningsledare Sfi (Odinsskolan)
anders.malm@abf.se
Schubert, Sofia
Utbildningsledare Sfi (Angered)
sofia.schubert@abf.se
Zajaczkowska, Ewa
Utbildningsledare Yrkesutbildningar
ewa.zajaczkowska@abf.se

Övrig central administration

Delgado, Alia-Maria
Administrativ arbetsledare
alia-maria.delgado@abf.se
Fifić, Amela
Projektledare
amela.fific@abf.se
Harstad, Fredrik
Pedagogisk utvecklingsledare och Upphandlingsansvarig
fredrik.harstad@abf.se
Mešinović, Samra
Marknadskoordinator
samra.mesinovic@abf.se
Polievka, Zuzana
IT-ansvarig
zuzana.polievka@abf.se